eSpor gelişiyor ve ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada yükselen bir değer olmayı sürdürüyor. Ünlü oyun yapımcıları tarafından üretilen rekabetodaklı video oyunları eSpor tanımının altını başarılı bir şekilde dolduruyorlar.

Türkiye'nin ilk ve tel eSpor dergisi e-Spor Türkiye yayında!

İnternet basını ve yayıncılığında eSpor zaten güçlü. Twitch gibi büyük oyun yayını platformlarında her an Dota 2, League of Legends, Overwatch veHeathstone gibi büyük yapımların turnuvalarına rastlayabilirsiniz. Ülkemizde daha geçtiğimiz ay League of Legends Türkiye Finali binlerce oyunseveri Ülker Sports Arena'ya toplamayı başarmıştı.

Dedik ya, internet üzerinde zaten eSpor güçlü diye, işte güçlü olmadığını düşünebileceğimiz yazılı basında da artık bir eSpor dergimiz var. e-Spor Türkiye, Eylül ayı itibariyle bu dijital rekabetin nabzını tutuyor. Tam 44 sayfalık dergi hem popüler turnuvaları, hem oyun ipuçlarını hem de eSpor dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri bizlere sunuyor. Bu sayıda, yakın zamanda gerçekleşmiş olan 3 büyük eSpor turnuvası yakın mercek altına alınıyor.

Derginin kapağı son derece şık ve sade tasarlanırken ilk sayının kapağını Dota 2'nin The International turnuvası süslüyor. Burada ayrıca dergi içeriğinin bir ön izlemesi de bulunuyor. Bu güzel kapağı çevirip ilk sayfaya baktığımızda, Türkiye'nin ilk ve tek eSpor dergisinin arkasında olan isimleri görüyoruz. Onun hemen yanındaki sayfada da bu ilk sayının dolu doluiçeriği yer alıyor.

Dota 2 ve onun inanılmaz ödül havuzu rakamlarından haberiniz vardır. eğer yoksa son turnavanın ödül havuzu ilk 10'a giren diğer oyunlarındantoplamından bile daha fazla. Wings Gaming'in kazandığı bu büyük turnuva hakkında tüm merak ettiklerinizi e-Spor Türkiye'nin ilk sayısında bulabilirsiniz.

Bize daha yakın bir içerikle devam edersek karşımıza League of Legends Türkiye Büyük Finali çıkıyor. 2016 Yaz mevsimi kazananını belirleyen müthiş final, binlerce insanın konuk olduğu Ülker Sports Arena'da gerçekleşti. League of Legends'in en popüler takımlarından biri olan Dark Passage ve SuperMassive'in karşı karşıya geldiği bu final serisinin tüm hikayesini yine e-Spor Tükiye'nin sayfalarında okuyabilirsiniz.

Oyuncu rehberlerine de önem veren derginin bu yöndeki içeriğiyse hayli doyurucu. Blizzard tarafından geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Overwatch, şimdiden en popüler eSpor oyunları arasına girmeyi başardı. Twitch izlenme oranları ve aktif oyuncu sayısıyla göz dolduran Overwatch, daha uzun süre konuşulacak.

e-Spor Türkiye ise sizler için Overwatch kahramanlarının hasar oranlarınımasaya yatırıyor. Genji, Dragon Blade yeteneğini açtığında vuruş başına kaç hasar veriyor? Lucio'nun Sonic Amplifier ile verdiği hasarın değeri nedir? İşte tüm bunların cevabı e-Spor Türkiye'nin ilk sayısında.

Heroes of Storm güncelleme detayları, Starladder ve eSpor dünyasının özel haberleri ve daha birçok güzel konu sizleri bekliyor. 8 Eylül'de yayınlanan dergiyi merak ediyor ve satın almak istiyorsanız, e-Spor Türkiye'nin resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya Facebook sayfaları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Şimdilik dijital versiyonu yayınlanmayacak olan derginin, talepler ışığında ilerleyen dönemlerde dijital versiyonu da gelebilir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz