Akıllı cihazların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği günümüzde yazılım tarafı daha fazla önem kazanmış durumda. Zira, güçlü donanımların en verimli şekilde kullanılabilmesi için yazılımsal optimizasyonların çok iyi bir şekilde yapılması ve kullanıcılara kolay bir arayüz sunulması gerekiyor.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de, binlerce yazılımcı ve yazılım sektöründe hizmet veren kurumsal firmalar bulunuyor. Ancak ülkemizde bulunan yazılımcıların en büyük sorunu, daha büyük bir pazarın yer aldığıyurt dışına geliştirdikleri yazılımları tanıtamamak.

Yazılım Sektöründe Yer Alan Şirketlere Yüzde 75 Teşvik!

Yazılım sektöründe hizmet veren firmaların sorunlarını ortadan kaldırmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle ortak bir çalışmaya imza atılıyor.

Türkiye’deki yazılım sektörünün dünya geneline açılması için hazırlananTOBB-Bilişim Soft_Away Projesi kapsamında şirketlerin eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyet giderlerinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığıtarafından karşılanacak.

TOBB-Bilişim Soft_Away Projesi için www.tobb.org.tr adresinden başvurular alınmaya başlandı. Projeye başvurduktan sonra teşvik için hak kazanan firmaları TOBB Türkiye Yazılım Meclisi üyelerinden oluşturulacak bir komisyon belirleyecek. Komisyonun yurt içinde belli bir noktaya gelen ve daha önce profesyonel yazılımlar üreten firmalara öncelik vereceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz