Apple iPhone 6S İncelemesi

Apple'ın 2015 amiral gemisi iPhone 6S'i enine boyuna test ettik... Bakalım yeni iPhone ne kadar iyi?

Apple iPhone 6S İncelemesi

pple, geçen seneki telefonuyla tamamen aynı görünen iPhone 6S'in içerisinde sayısız değişikliğin olduğunu göstermek için büyük çaba sarf ediyor. iPhone 6S, daha güçlü bir gövde, daha keskin bir kamera, Harry Potter'ı andıran Live Photos işlevi ve hatta dokunmatik deneyiminizi değiştirecek 3D Touch ile geliyor.

Ancak Apple'ın iPhone 6'yla aynı görünen bir telefondan 6S'e geçiş için kullanıcılarını ikna etmesi, 6S'in fiyatını haklı çıkarması gerekiyor. iPhone 6S, eşsiz 3D Touch yeniliğiyle verilen her görevin altından kalkabilen ve takılmadan çalışan harika bir telefon. Peki yeni iPhone hangi alanda hangi yeniliği getiriyor ve 2014'ün iPhone 6'sından ne kadar farklı?

iPhone 6S'in geçen senenin iPhone 6'sıyla neredeyse aynı göründüğünü muhtemelen duymuşsunuzdur. Çerçevenin biraz kalınlaşmış ve gövdenin biraz ağırlaşmış olması gibi küçük farklar var, ancak yan yana yaptığımız karşılaştırmalarda iki telefonu birçok kez karıştırdık.

iPhone 6 kılıflarını iPhone 6S'le de kullanabilirsiniz. Arkadaki küçük "S" logosu dışında en son iPhone'a sahip olduğunuzu kimse anlamayacak. Elbette iPhone 5S'ten geçiş yapacaksanız, büyük bir tasarım değişikliğine hazır olmanız gerekiyor. iPhone 6S, metal gövdesi, dışındaki seramik hissiyle hoş bir tutuş hissi sunuyor. Düğmeleri 5S gibi kımıldamıyor ve gayet sağlam görünüyor.

ÖZETLE...

Apple'ın üzerinde durduğu noktalardan biri, iPhone 6S'in gövdesinde 7000 serisi alüminyum kullanması. Apple'ın bu yeni malzemeyle geçen senenin "bükülme sorununu" çözmek istiyor. Geçen senenin iPhone'larının, özellikle iPhone 6 Plus'ın cebinizde zamanla bükülebildiğine inanılıyordu. Apple, bu durumu itiraf etmese de yeni iPhone daha güçlü ve bu tür bir baskıyla bükülmeyecek.

Elbette telefonun bükülmeyecek olmasına büyük bir yenilik olarak bakmamak gerekiyor - bu daha çok bir telefonun sahip olması şart olan bir özellik.

iPhone 6S, kağıt üzerinde yeni bir arayüz kullanım şekli, Live Photos, daha iyi kamera, daha güçlü işlemci gibi birçok yenilikle geliyor. Ancak gerçekte kendini hissettiren tek yenilik, 3D Touch. Ancak Apple deneyimini elde etmek için yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Piyasadaki en pahalı amiral gemisi olan iPhone 6S'in sizi her yönden etkilemesini bekleyeceksiniz, ancak bunu tam anlamıyla başardığını söyleyemeyiz. iPhone 6, daha uygun fiyatla satılmaya devam edilecek ve iki telefon arasındaki fark, kolaylıkla ihmal edilebilir.

İphone S6 ile ilgili DiğerHaberler..

 


 

Haber Merkezi
17.11.2015

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler